Články

Ako sa učiť francúzštinu?

Ak ste sa priklikli sem, predpokladáme, že vám je francúzština blízka rovnako ako nám. Možno ju študujete v škole alebo ste dávno študovali. Možno sa Vám len páčia francúzske piesne alebo máte radi francúzsku kuchyňu. Radi by ste sa do francúzštiny pustili alebo si prehĺbili už nadobudnuté vedomosti? Ako na to?

Prečo Bonjour francúzština

Francúzštinu učíme, pretože ju máme radi. Keď sú spokojní naši študenti, sme spokojní aj my. Ak by ste stále váhali prečo si vybrať práve Bonjour francúzština, tak Vás, veríme, presvedčia tieto hlavné dôvody.

Tout le bonheur du monde

Pieseň Tout le bonheur du monde zložila a pôvodne naspievala francúzska hudobná skupina Sinsemilia. V roku 2016 ju prespievala skupina Kids United, zložená z detských a tínedžerských speváckych talentov, v rámci ich druhého albumu s rovnomenným názvom.

Gérard Lenorman : La ballade des gens heureux

Pieseň La Ballade des gens heureux zložil a prvýkrát interpretoval Gérard Lenorman v roku 1975. Doteraz je jednou z jeho najznámejších skladieb. Odvtedy ju prespievali viacerí známi aj menej známi interpreti. Vypočuť si ju môžete buď v pôvodnom znení, alebo ako duo Gérard Lenorman & Zaz.

LOUANE - Si t'étais là

Louane alebo Louane Emera, vlastným menom Anne Peichert, je mladá francúzska speváčka a herečka. Preslávila sa hlavnou úlohou vo filme Rodinka Beliérovcov, za ktorú získala Cézara v kategórii najlepšia ženská herecká nádej.

FRANCIS CABREL – Je l’aime à mourir

Francis Cabrel je francúzsky spevák a skladateľ. Narodil sa 23. novembra 1953 vo Francúzsku, jeho rodičia však pochádzajú  z Talianska. Jeho veľkým idolom a hudobnou inšpiráciou sú Bob Dylan a Leonard Cohen. Pieseň "Je l'aime à mourir" patrí k jeho najväčším úspechom. Prajeme vám príjemné počúvanie!