Francúzsky jazyk & Francúzska gramatika - Francúzština online

francuzstina slider

Hlavná stránka Zaujímavosti Zaujímavé materiály
mar 22, 2016 Napísal(a)

Pustí sa zo svahu a nič ho nezastaví. Ľudia, stromy, voda, dokonca ani trávnatý porast pre neho nepredstavujú žiadnu prekážku. Reč nie je o novom ruskom "tereňáku" zdolávajúcom všetko, čo mu príde do cesty, ale o fenoméne extrémneho lyžovania menom Candide Thovex.

Na lyže sa postavil už v útlom veku. Dlhoročný poctivý tréning na svahoch francúzskych Álp priniesol svoje ovocie v roku 1996, kedy sa mu podarilo získať titul šampióna a zaradil sa tak medzi lyžiarsku špičku. Istý čas experimentoval aj so snowboardom, lyže však naďalej ostali jeho srdcovkou. V období dospievania žal úspechy ako na bežiacom páse a do zbierky mu pribúdalo ocenenie za ocenením. Candide sa ale so svojimi výkonmi neuspokojil. Lyžovanie posunul na vyšší level. Začal jazdiť freeride a tým odštartoval kariéru legendy.

Taký bežný deň...

Jeho videá na Youtube majú dnes milióny zhliadnutí. Kým nám, obyčajným smrteľníkom, padá pri ich sledovaní sánka, Candide ich len skromne nazýva "Jeden z tých dní". Krátke zostrihané filmy predstavujúce majstrovské umenie a obratnosť na svahu začínajú vskutku nevinne, no už po niekoľkých sekundách divák neveriacky krúti hlavou nad excelentnými výkonmi lyžiara. Nečudo, že mnohí preto spochybňujú ich pravosť. Však kto už len tak pri jazde svahom bežne preskočí cestu s pelotónom cyklistov, spraví salto ponad vrtnuľník alebo svoj zjazd zakončí na terase plnej oddychujúcich lyžiarov. Husárke kúsky tohto profesionála sa rozhodne oplatí vidieť!

feb 22, 2016 Napísal(a)
7 tipov na rozšírenie slovnej zásoby

Rozhodnutie učiť sa francúzštinu alebo sa v nej zlepšiť často znamená len to, že sa rozhodneme prihlásiť na nejaký jazykový kurz. Nakúpime učebnice, nový zošit a potom len netrpezlivo čakáme, čo sa stane. Žiaľ často sa nestane vôbec nič alebo ak aj áno, tak to príchadza veľmi pomaly a nenápadne. A to mám pritom veľmi rada jazykové kurzy! Nuž, ale ak si (tak ako ja) len v deň kurzu rýchlo zopakujete slovíčka a spravíte nejaké to cvičenie, tak žiadne zázraky nečakajte. A hlavne, nie je to: Vôbec. Žiadna. Sranda. 

feb 06, 2013 Napísal(a)

Wallpapers - Pozadia -  na stiahnutie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

La petite optimiste

Užívateľská časť

Môžete navštíviť ...

Newsletter

Newsletter
Prihlásenie sa na odoberanie noviniek.
Meno a priezvisko
Invalid Input
Email (*)
Povinné pole.

Nesprávny vstup
Odoslať

Facebook fanúšikovia

Mohlo by vás zaujímať

Top of Page