Zdravím všetkých milovníkov francúzštiny. Volám sa Gabriela Viňanská, mám 34 rokov rokov a v krátkosti vám porozprávam svoj príbeh. Alebo kde a ako to vlastne začalo…

Ja a francúzština sme sa prvýkrát zoznámili na strednej škole, kde sme si ihneď padli do oka. Aj to bol dôvod, pre ktorý som rozhodla v tomto jazyku pokračovať a vybrala si francúzsky program na Fakulte medzinárodných vzťahov Ekonomickej Univerzity. Po troch rokoch štúdia som sa rozhodla využiť príležitosť a prihlásiť sa na francúzsku business školu – École Supérieure de Commerce de Paris (ESCP Europe). V rámci trojročného magisterského programu Master en Management, som študovala v troch rôznych svetových mestách – Londýne, Paríži a Moskve. Okrem toho som absolvovala viac ako 16 mesiacov stáží na Slovensku, vo Francúzsku a USA.

Zo všetkých krajín, ktoré som navštívila a jazykov, s ktorými som bola v kontakte mi však ostalo Francúzsko a francúzština najbližšie. Vďačím za to aj bohatým skúsenostiam z rôznych odvetví, ktoré mi umožnili nielen spoznať túto nádhernú krajinu, ale aj preniknúť do jej kultúry, spoznať tradície a mentalitu jej obyvateľov. Od osemnástich rokov som strávila väčšinu prázdnin vo Francúzsku, kde som pracovala v reštaurácii v Paríži a v Marseille, ako chyžná v štvorhviezdičkovom hoteli na Korzike či dokonca sa starala o psa v nádherných francúzskych Alpách. Okrem toho som dlhodobo opatrovala deti vo francúzskych rodinách v Bratislave, kde som spoznala veľa príjemných ľudí, s ktorými som dodnes v kontakte. Takisto som vyučovala francúzštinu súkromne rôzne vekové kategórie: deti, študentov aj dospelých. Počas magisterského štúdia som absolvovala stáž na oddelení operačného manažmentu v sídle hotelovej siete Louvre Hotels Group na La Défense v Paríži a bola som zamestnaná ako asistentka riaditeľa v trojhviezdičkovom hoteli na predmestí Paríža. Šesť mesiacov som pracovala vo Washingtone vo firme pre optimalizáciu logistických procesov, ktorá dlhodobo spolupracuje s francúzskymi partnermi.

Možno aj vďaka tomu, že pochádzam z učiteľskej rodiny mi bolo vzdelávanie stále blízke. Chcela som zužitkovať všetky svoje znalosti a doterajšie skúsenosti, zapojiť do toho podnikavého ducha a ponúknuť ich širšiemu publiku. Pred troma rokmi som založila francúzsku jazykovú školu Bonjour v Devínskej Novej Vsi. A teraz sa spolu s ďalšími šikovnými ľudmi, ktorým sa francúzština páči a majú ju radi snažíme napredovať - študentom ponúkať kvalitnú výučbu, zaujímavý program, množstvo užitočných infomácií na stránke a od minulého roka už aj jazykové pobyty v Lyone.  

Budeme sa tešiť, ak sa k naším študentom pridáte aj vy.

 

A ešte zopár základných dôvodov, prečo si vybrať práve našu francúzštinu: 

 

MALÉ SKUPINY ŠTUDENTOV

Kurzy vyučujeme v malých skupinách s maximálne 6 študentmi (online kurzy 5), vďaka čomu sa na našich hodinách dostane k slovu každý. Spolupráca a interakcia je veľmi prínosná v procese učenia a preto je pre mňa aj pre všetkých našich učiteľov dôležité, aby hodiny prebiehali v uvoľnenej a pozitívnej atmosfére.


 

BEŽNÁ FRANCÚZŠTINA

Jeden príklad z bežného francúzskeho života je viac ako tri poučky. Naučíme vás ako využiť gramatiku v praxi, ako si objednať kávu či nebáť sa opýtať na cestu. Porozprávame vám o zaujímavostiach z francúzskeho života, ktoré vám pri návšteve tejto krajiny určite poslúžia.  


 

UČEBNÉ MATERIÁLY 

Pre našich študentov na nižších úrovniach sme pripravili vlastné učebné materiály, ktoré zodpovedajú potrebám kurzu a obsahujú všetko, čo je potrebné pre úspešné napredovanie. Od výslovnosti, cez gramatiku, texty až po posluchové cvičenia či tabuľky so slovíčkami. Našu učebnicu sme zostavili z tých najlepších zdrojov a z vlastnej skúsenosti s vyučovaním. Na vyšších úrovniach používame prevažne učebnice z vydavateľstva Didier. Elektronické verzie učebníc poskytneme zdarma. V prípade záujmu je možné zakúpiť aj klasickú učebnicu.