Blog

Psia au-pair v Haute-Savoie

Zaujímavou francúzskou skúsenosťou bol pre mňa dvojmesačný letný pobyt v Grenobli. Aby som bola presnejšia, v Grenobli som strávila len prvú polovicu de mes vacances. Zvyšok pobytu som mala možnosť obdivovať krásu francúzskych les Alpes priamo zo známeho luxusného strediska Megève. Do Grenoblu ma priviedla, ako inak, jedna z ďalších sezónnych prác, tentokrát však trochu nezvyčajná, a to stráženie psa.

Korzické letá 3 - Bonifacio, kuchyňa a nočný život

Vrátim sa naspäť k Bonifaciu, ktoré nám bolo predsa len geograficky a citovo najbližšie. Zabudla som síce spomenúť Porto-Vecchio, ktoré je od Bonifacia vzdialené asi 30km a patrí so svojim historickým centrom taktiež medzi príjemné juhokorzické mestečká. Bonifacio, však mnohí označujú za najkrajšie mesto Korziky, keďže sa týči na 60 metrov vysokých útesoch a ponúka tak nádhernú scenériu.

Korzické letá 2 - naprieč ostrovom

Korzika je pomerne malý ostrov, vzdialenosť sever – juh je len okolo 180 km. Keďže je však povrch veľmi hornatý, cesty sú úzke a plné zákrut. Šoférovať je treba nadmieru opatrne. O tom, som sa presvedčila aj na vlastnú kožu, keď naše staré, od kolegov požičané auto skončilo v priekope.

Korzické letá 1

Korzika, ako jeden zo známych francúzskych regiónov získava na popularite a stáva sa vychytenou destináciou už aj slovenských turistov. Tieto riadky by som preto chcela venovať práve tým, ktorí nad Korzikou uvažujú, ale stále nenašli dostatočné množstvo dôvodov na to, aby sa tam vybrali.